ברוכים הבאים

דבר יו"ר הועדה המדעית

בעידן בו שולטים בחיינו פערים חברתיים מרחיקי לכת הגורמים לאחדים לרעוב ולאחרים להשמין משובע – לאיזו משתי הקטגוריות תהייה מנותבת דרכו של הזקן החדש?
איך יראו חייו של הזקן השורד ובעל האמצעים, לנוכח חייו של האחר הנאלץ להישען על רוחב לבן של רשויות למיניהן?
מה תהיה תוחלת חייו של "הזקן הדיגיטלי" מול זו של הזקן המתקשה לקרוא בשפת המדינה החדשה אליה הגיע?
ומה כולם מבקשים? זקנה מוצלחת ופעילה ! מהו טיבה של זו?
על שאלות אלו ורבות אחרות, נדון במסגרת הכנס הדו שנתי ה-22 של האגודה הישראלית לגרונטולוגיה.
מידי שנתיים, מתכנסים טובי אנשי המקצוע העוסקים בהיבטים מגוונים של זקנה למפגש מקצועי אקדמי. מפגש המהווה מסגרת לדיונים ערים ומפרים, בהם מוצגות עבודות, גישות, תיאוריות ותכניות חדשניות ומקוריות.
זוהי הזדמנות עבורכם אנשי המקצוע, לחילוק עם עמיתים רעיונות, מחקרים ועבודה מעשית.
הכנס יתקיים בגני התערוכה ב12-13.2.18
הנכם מוזמנים להגיש את מיטב עבודותיכן עד ה-4.9.17 באמצעות אתר הכנס

פרופ' שירה הנטמן

ד"ר אביבה קפלן


דברי יו"ר האגודה

האגודה הישראלית לגרונטולוגיה נערכת לקראת הכנס הדו-שנתי ה-22. כנס זה, המשמש כמפגש המרכזי והעיקרי לכל העוסקים בעולם הזקנה, חוקרים, קובעי מדיניות ואנשי המעשה העוסקים במלאכה, יתקיים בעיצומו של שינוי חברתי דרמטי העובר על החברה הישראלית כבר עתה. תוחלת החיים גדלה במהירות ובעקבותיה הולכים וגדלים הצרכים בשירותי הבריאות, הסיעוד, החברה והרווחה.

האם החברה הישראלית ערוכה להתמודדות עם מה שהשינוי הזה מביא אתו? מה ניתן ללמוד על כך מהנעשה בחדרי התכנון של משרדי הממשלה? האם המחקר הגרונטולוגי והגריאטרי תורם להתמודדות עם הצרכים הנובעים מתהליכי ההזדקנות? האם עובדי השדה נותנים דעתם על האתרגרים המצפים להם? אנו מצפים שכנס זה יתרום להערכות הלאומית בכל הרמות, כאשר לנגד עינינו השאיפה והדאגה לשיפור איכות חייה  של האוכלוסייה המזדקנת.

הכנס משמש במה לחידושים וחדשנות בתחום העשייה, לתכנון וחשיבה , למחקר וללמידה. כל המעורבים בעולם הזקנה מוזמנים לשמוע ולהשמיע, להציג וללמוד, ולתרום במשותף לקידום והעמקת הידע, להרחבת המידע ולחשיפתה של העשיה הברוכה והמקיפה שכבר מתקיימת בשדה הרחב הזה.

פרופסור יצחק בריק